👈 فروشگاه فایل 👉

فایل ورد(Word) میکرو کنترلر های AVR و طراحی و ساخت کنترل دمای دیجیتالی تابلوهای برق

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان تحقیق : میکرو کنترلر های AVR و طراحی و ساخت کنترل دمای دیجیتالی تابلوهای برق

تعداد صفحات : ۸۶

شرح مختصر تحقیق :.هدف از انجام این تحقیق طراحی و ساخت کنترل دمای دیجیتالی تابلوهای برق با استفاده از میکروکنترولر AT M32 می باشند. دستگاهی که طراحی و ساخته شده علاوه بر قسمت اتوماتیک دارای بخش است که می توان دما ، فن و هیتر را بصورت دستی تغییر وضعیت داد. تحقق این تحقیق کمک شایانی به کنترل دما با دقت بالا در محل های کار ، کارخانجات و بخصوص کارخانه های جوجه کشی می باشد .

ریزکنترلگر یا میکروکنترلر نوعی ریزپردازنده است که دارای حافظهٔ دسترسی تصادفی (RAM) و حافظهٔ فقط خواندنی (ROM)، تایمر، پورت‌های ورودی و خروجی (I/O) و درگاه ترتیبی (Serial Port پورت سریال) در درون خود تراشه می‌باشد و می‌تواند به تنهایی بر روی ابزارهای دیگری کنترل اعمال کند. به عبارت دیگر یک میکرو کنترلر، مدار مجتمع کوچکی است که از یک CPU کوچک و اجزای دیگری نظیر نوسان ساز کریستالی، تایمر، درگاه‌های ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال و حافظه تشکیل شده‌است.

یکی از جدید ترین میکروکنترلر های قوی عرضه شده به بازار الکترونیک متغلق به شرکت ATMEL به نام میکروکنترلرهای AVR می باشد این میکرو کنترلر هشت بیتی به علت وجود کامپایلر های قوی به زبان سطح بالا مورد استقبال فراوانی قرار گرفت یادگیری و استفاده از این میکروکنترلر بسیار ساده می باشد و دامنه استفاده آن بسیار وسیع می باشد .این تحقیق در خصوص کنترل دما تابلو های برق می باشد که می توان برای ماشینهای جوجه کشی ، محل کار ، تابلو های برق و غیره میتوان استفاده کرد. در این تحقیق در فصل اول ،توضیح مختصری راجع به میکرو کنترلر های AVR آورده شده است .در فصل دوم، یک توضیح راجع به برنامه bascom ،در فصل سوم انواع سنسورهای دما را می خوانید .درفصل چهارم ،طراحی و ساخت کنترل دمای دیجیتالی تابلوهای برق وشکل مدار و برنامه نوشته شده در میکرو آورده شده است. درفصل پنجم ، نتیجه گیری ازمطالب بیان شده ،آورده شده است.

نکته ای که در صنعت بسیار مهم به نظر می رسد اندازه گیری پارامتر هایی مثل دما ، فشار و میزان جابه جایی اجسام و … می باشد که کار ها توسط سنسور های مختلف انجام می شود اما روز به روز بر تعداد سنسورها افزوده شده و سنسورهای بهتر با قابلیت های بیشتری به بازار عرضه می گردد و همچنین دستگاه هایی که توسط میکرو کنترلر ها ساخته می شود داری انواع مختلفی بوده و کارهای متفاوتی انجام می دهند یکی ازاین دستگاه ها دستگاه کنترل دمای تابلو و اتاقک ها می باشند که توسط میکروکنترلر ها و حتی بردهای الکترونیکی نیز ساخته می شوند.

در ادامه فهرست مطالب تحقیق میکرو کنترلر های AVR و طراحی و ساخت کنترل دمای دیجیتالی تابلوهای برق را مشاهده میفرمایید :

چکیده

مقدمه

فصل ۱- مقدمه ای بر AVR

۱-۱- میکرو کنترل های TINY AVR

۱-۲- میکرو کنترلرهای AT90S

۱-۳- میکروکنترلر های MEGAAVR

۱-۴- خصوصیات داخلی MEGA

۱-۴-۱- کلاک سیستم

فصل ۲- برنامه BASCOM

۲-۱- محیط برنامه

۲-۲- محیط برنامه نویسی

فصل ۳- سنسورهای دما

۳-۱- ترمومترهای شیشه ای(مایعی)

۳-۲- ترمومتر های بی متال

۳-۳- ترمومترهای فشاری

۳-۴- ترموکوپل

۳-۵- اندازه گیری دما از طریق تغییر مقاومت اهمی

۳-۶- سنسور LM35

فصل ۴- طراحی و ساخت یک کنتر ل دمای دیجیتالی تابلو های برق

۴-۱- توضیح برنامه نوشته شده

۲-۴- شکل مدارو توضیحاتی در مورد آن

فصل ۵- نتیجه گیری

منابع

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق تاریخ سیاسی ائمه پروژه فرار مالیاتی نرم افزار بازدید کننده سایت و وبلاگ ( HEAVY TRFFIC ) گزارش کار آموزی: اصول نقشه کشی مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره هویت